Brodska veza 328 Rogoznica – Šibenik vozila je svakim danom osim nedjeljom.
Brodsaka veza Skradin – Šibenik 1935. godine, po kojoj su Šibenik i Zaton bili povezani svakodnevno, osim ponedjeljkom kada je brod odlazio iz Skradina jedan sat ranije. Nedjeljom nije saobraćao.
Šibenski udaljeni otoci Kaprije i Žirje bili su povezani tri puta tjedno sa Šibenikom. Istom prugom Zlarin je imao još jednu dodatnu vezu osim one za Rogoznicu koja je svakodnevno doticala i Zlarin i Krapanj.
Sva mjesta na moru zapadno od Šibenika su svakodnevno bila povezana sa Šibenikom, osim nekih dana kada je druga pruga doticala Zlarin.
Brodske veze sa okružjem Zadra do Silbe i Oliba vozile su dva puta tjedno za Šibenik, a drugi dan obratno.
Otočna mjesta biogradskog i zadarskog priobalja bili su dva puta tjedno povezana sa Šibenikom i drugi dan u suprotnom smjeru .
Jedna od najstarijih razglednica Obrovca upućena 26.11.1898. godine u Šibenik, a stigla je mnogo brže nego u današnje vrijeme i to u IXX stoljeću.
Vožnja brodom koja je bila i jedini način povezivanja Šibenika sa Pagom i Obrovcom se odvijala jednom tjedno, ali s tim da su se sva priobalna mjesta na toj liniji povezivala vožnjom koja je trajala dva dana u svakom smjeru.
Parobrod “Vodice” matične luke Šibenik prolazi kanjonom Zrmanje prema Obrovcu.
Parobrod “Vodice” matične luke Šibenik prolazi kanjonom Zrmanje na povratku iz Obrovca.