Ante Gregov zlarinski samouki slikar (1925 – 2002) obilazi škrape sa krtilcem i brankanelom za lov obotnica.
O slikarstvtu Ante Gregova pisala je povjesničarka umjetnosti Marina Viculin i rekla:
“On je briljantan crtač. Njegov kist pažljivo iscrtava i sve sitnijim dodirom oslikava titravu sliku obojene nadstvarnosti, mjesto gdje obitavaju pripovijesti, mjesto zgusnute stvarnosti gdje pripovijesti pripovijedaju. Slikarstvo Ante Gregova je onaj najljepši najtradicionalniji primjer slike, prozora u drugi svijet. Ovdje je svaka iluzija vrlo brižno sačuvana. Slikar je sveznajući pripovijedač s osobinama božanstva.
On vidi kroz prozore kuća, kroz tijekove vremena.”
Radi ilustracije vremena koje je slikar Ante Gregov predstavio na svojim motivima koji prikazuju život prve polovine dvadesetog stoljeća korišteni su uz dopuštenje njegove supruge Zdenke Gregov.
Demoni koji su progonili praznovjerne zlarinjane i obilje šibenskog kanala nekada za uspješnog svićarenja.
Zlarinjani u lovu na sviću u šibenskom kanalu Sv. Ante. Sa lijeve strane je tvrđava Sv. Nikole, a s desne strane je svjetionik Jadrija. Svićarilo se na luć, zapaljenom borovinom u željeznom kavezu na provi broda nad morem. Borovina puna smole se nabavljala iz Italije.
Vrijeme obilja kada su se lignje lovile sa kraja uz feralić (brankanelom) štapom sa udicama na kraju. Slika predstavlja uspomenu na djetinjstvo i slikareva oca.
Uvala Veleš najbliži morski prilaz Borovici. Otac slikara Ante Gregova u uspješnom ribolovu na trofejnu obotnicu.
Otac Ante Gregova na povratku iz zimskog ribolova sa krtolom punim obotnica i feralićem u jednoj ruci osvjetljava snježni put prema Borovici, a drugoj ruci su mu lignje obješene za krakove. Mačak je došao na svoje jer je i on dobio ribu za večeru.
Povratak promrzlih borovićana sa feralićima u rukama po snijegom zametenom putu iz uspješnog ribolova u vali Veleš u Borovicu sa bogatim ulovom liganja i obotnica.
Stol obilja sa kuhanom obotnicom na pijatu uz pomidoru, kapulu i bokal vina uz misli na demone, brdolome, ribolov i vješticu na metli.