Šibenik.
1.
Trafo stanica koja je podignuta u vrtu iza nekadašnje škole Julović a danas dječji vrtić. Slika je utoliko raritetna jer možemo vidjeti samu kućicu trafo stanice i na vrhu krova željezne stupuve sa prstenovima na koje su zračnim putem bili sprovedeni električni vodovi. Odatle su putem nekoliko stupova bili razvučeni elektro vodovi do kuće Vjekoslava Meichnera još 28. 08. 1895. godine kada je elektrificirana prva kuća u Šibeniku (kasnije vila Pasini).
2.
Tvornica sapuna “Slavija” braće Iljadica u produžetku bivšeg kina Tesla prema tržnici.
3.
Bađana dvadesetih godina radi kao pučka kuhinja i menza za siromašne i slabo stojeće stanovnike Šibenika (vidi se ispod logotipa). Kino Tesla imalo je reklamu nad izlazima iz kina sa sjeverne strane. Gornji park u to vrijeme nije bio uređen, več je izgledao kao ledina bez ograde.
4.
Komleks Preparandije čija je izgradnja završena 15. 07. 1922. godine. Bila je smještena na prostoru koji je sa istoka omeđen zgradom pogona sušare obitelji Iinchiostri, a sa zapada Tvornicom sapuna i crkvom Gospa van grada. U učiteljsku školu u prvu godinu je upisano 142 učenika. Osim što je jedno vrijeme poslije drugog svjetskog rata u njoj bio smješten muzej i učiteljska škola, te do pred zatvaranje i rušenje đački dom. 31. 08. 1965. je zatvorena i potom porušena, a na njenom mjestu je sada Fina.
5.
Dio Težačke ulice ispod Parvoslavnog groblja sa vrtovima sa gornje i donje strane uskog puta kako je izgledao dvadesetih godina XX stoljeća.
Šibenska Poljana dvadestih godina XX stoljeća. S lijeve strane vidimo Narodnu kavanu u vlasništvu Nike Frlete sa mnoštvom stolova u bašti pred kavanom. Iza štekata se nazire drvena trafika – kiosk kasnije u vlasništvu Bumbera. Dolje u sredini se vidi SHELL-ova pumpa za gorivo na kojoj su se snabdijevali malobrojni automobili u gradu.
1.
Od ostataka gradskih zidina prema kazalištu u pozadini nad tendom poviše ulaza vidimo reklamu za točionicu piva “Sarajevske pivare”, a na drugom katu zgrade oveću reklamu za modni salon. Na kraju zemljanog dijela Poljane je jedan kar, a desno od njega kariola kojom se u ono doba sa ljuskom snagom štošta prevozilo i dostavljalo po gradu. Desno na slici se vide parkirana četiri automobila, pa vidimo da je Poljana i onda služila za parkig, baš kao i danas.
2.
Desno od kuće Šupuk je visoki zid sav obrastao gustim raslinjem koji se proteže do ugla zgradurine Mattiazzi. Od njega prema jugu cijelom dužinom do polovine ceste tj. kanala za oborinske vode u tom periodu bilo je gusto obraslo raslinje, živica i stabla. Još možemo vidjeti ivičnjake koji su omeđivali glavnu cestu prema Splitu preko Boraje i Trogira. Gore i dolje vidimo konjsku zapregu.
3.
Šibenik.